مسابقه اکستریم بنچ رست ۹.۵

مسابقه اکستریم بنچ رست ۹.۵

میثم کماسایی بدون دیدگاه

بنچ رست 75 یارد

در حالیکه همه ناامید بودند که مسابقات تیراندازی بنچ رست (EBR) به دلیل همه­ گیری ویروس کرونا لغو خواهد شد، اکستریم بنچ رست آریزونا به واسطه نسخه ۲۰۲۰ Extreme Benchrest 9.5 Lockdown Edition امیدواری را مجددا به این مسابقات بازگردانند.

پس باید به این گروه (تفنگهای بادی آریزونا) تبریک بگوییم چرا که توانسته است از تفکر محدود فاصله بگیرد و تجربه تیراندازی بنچ رست را به جامعه وسیع­تری گسترش دهد.

اما شیوه انجام این کار چگونه بوده است؟ در اینجا یک از نمونه­ ها را مطرح می­کنیم:

بنچ رست 75 یارد

 هر یک از شرکت­ کنندگان ، دستورالعمل، تارگت، یک تی­شرت مخصوص مسابقات، ماسک، قوطی ساچمه و MOA challenge marker coin  به عنوان بخشی از ورودی دریافت کردند. ضمنا آنها شانس برنده شدن در قرعه­ کشی را نیز دریافت کردند.

نسخه ۹.۵ مسابقات بنچ رست در منطقه آپ استیت نیویورک

سه دوست به نام های پل مانکتلو، گرگ شیرهال و داگ راجرز همگی در EBR مجازی ۲۰۲۰ ثبت­ نام کردند. آنها این هفته دور هم جمع شدند تا از این نسخه مسابقات (نسخه ۹.۵ مسابقات بنچ رست) در منطقه آپ استیت نیویورک لذت ببرند.

این سه نفر از خوانندگان مشهور مجله Hard Air هستند. آنها جزو بیش از ۴۰۰ تیراندازی هستند که برای نسخه ۹.۵ EBR ثبت نام کرده ­اند. محل زندگی آنها فاصله کمی با محل مسابقات دارد، بنابراین آنها تصمیم گرفتند تا این رقابت را به عنوان نسخه قرنطینه بنچ رست ۹.۵ در منطقه آپ استیت نیویورک تلقی کنند.

از آنجاییکه گرگ (سمت چپ) و پل را در حال تیراندازی در تصویر زیر می ­بینیم، به نظر می­رسد این دوستان برای پکیچ ارتقایی (آپگرید) آب و هوای آریزونا EBR 9.5 هم ثبت ­نام کرده­ اند.

ده روز پیش در اینجا برف زمین را پوشانده بود، اما حالا گرگ، داگ و پل از نعمت یک روز آفتابی و صاف و دمای ۷۰ درجه فارنهایت بهره ­مند شده ­اند. حتی کمی باد متغیر و غیرقابل پیش ­بینی هم در هوا وجود دارد که باعث جذابیت بیشتر می­شود.

هر سه تیرانداز از جمله تیراندازان باتجربه در فیلدتارگت هستند، اما تیراندازی بنچ رست برای آنها یک چالش جدید محسوب می­ شود. این کلاس از تیراندازی یک کلاس متفاوت است.

بنابراین نسخه ۹.۵ قرنطینه تفنگ های بادی آریزونا از مسابقات بنچ رست باعث شد تا آنها در فواصل بیشتر از ۵۵ یارد تیراندازی کنند که البته آنها به این موضوع در مسابقات فیلدتارگت عادت دارند.

همه آنها از انجام این کار لذت بردند.

 آنها چالش ساچمه را فراموش نکردند

ساچمه تفنگ بادی

سپس موضوع تجهیزات پیش آمد

تیراندازان فیلدتارگت همگی معمولا با تفنگ های بادی با کیفیت با کالیبر ۱۷۷. شلیک می­کنند. همه آنها کاملا می­دانستند که استفاده از کالیبر کوچک باعث سخت تر شدن رسیدن به موفقیت در EBR می­شود.

پل مردانه به تفنگ خود وفادار ماند و رقابت را با تفنگ کالیبر ۱۷۷. FX Crown انجام داد. گرگ از تفنگ همسرش که یک Falcon FN19 قدیمی با کالیبر ۲۲. است به همراه ساچمه ­های قدیمی     JSB Jumbo استفاده کرد.

داگ در لحظه آخر تصمیم گرفت تا از تفنگ کالیبر ۲۲. RTI Prophet  با دوربین Sightron SIII استفاده کند. او اخیرا در حال آزمایش این تفنگ برای نوشتن یک بررسی کامل برای مجله HAM است. او از ساچمه­ های ۲۵.۳۹ Grain JSB Jumbo Monsters استفاده کرد.

 

آنها چه تجربیاتی کسب کردند؟

تیراندازی دسته­ جمعی در نسخه قرنطینه بنچ رست ۹.۵ سال ۲۰۲۰ باعث شد تا سه رقیب شجاع ما فرصتی برای تجربه یک نظم مسابقاتی کاملا جدید ایجاد کنند. این موضوع باعث شد تا مرزهای تجربه و تجهیزات آنها نیز همانند مسابقات سالانه EBR در آریزونا جابجا شود.

داگ راجرز معتقد است که تیراندازی از فاصله ۷۵ یاردی چالش برانگیز است ولی تفاوت چندانی با تجربه آنها در فیلدتارگت ندارد. اما تیراندازی به اهداف ۱۰۰ یاردی واقعا چیز متفاوتی بود.

داگ معتقد است که وقتی بنچ رست را با فیلدتارگت مقایسه می­کنیم، در بنچ رست ۱۰۰ یارد همه جزئیات از جمله ساچمه، باد و نگه داشتن اسلحه اهمیت پیدا می­کنند.

به عقیده داگ، تاثیر باد در مقایسه با فیلدتارگت دو برابر می­شود. او در این مسابقه از بادنما استفاده نمی­ کرد ولی بلافاصله می­ توانست به اهمیت این وسیله پی ببرد.

میز تیراندازی هر چند خوب بود ولی به طور کامل محکم و بدون لرزش نبود، به همین دلیل داگ بزرگنمایی را به ۳۰ برابر کاهش داد. او می­ گوید که دوربین سایترون حتی در ۵۰ برابر نیز تصویر شفاف و صافی دارد، اما لرزشهای میز باعث می ­شود تا حداکثر بزرگنمایی بیش از اندازه زیاد باشد چرا که باعث بزرگنمایی لرزشها نیز می­شود.

داگ می ­گوید که دیدن برخورد تیر به منطقه قرمز با استفاده از دوربین تفنگ خیلی سخت بود. در اینجا می­توان به اهمیت یک دوربین با رتیکل دات با زوم بزرگتر بیشتر پی برد.

داگ تصمیم گرفت تا ساچمه اسلحه Prophet  را به صورت دستی لود کند. هر چند که RTI Prphet خشاب تکی (سینگل شات ) ندارد، اما او معتقد است که هند لود آسانتر بود.

در تصویر زیر داگ از ثبت چند تیر در داخل حلقه ۹ خوشحال است.

مسابقات بنچ رست اکستریم اریزونا امریکا

در اینجا به کیفیت ساچمه­ ها می ­پردازیم. متاسفانه قوطی ساچمه ­های JSB Jumbo Monster او کمی آسیب­ دیده بود. شکی نیست که جعبه در جایی به زمین خورده بود چون کارخانه هرگز چنین چیزی تولید نمی­ کند.

نهایتا کوچکترین تغییر شکل در دامنه ساچمه باعث اصابت تیر به محدوده خارج از هدف می­ شد. داگ معمولا از ساچمه ­های JSB برای فیلدتارگت استفاده می­ کند و خوشحال است که آنها را مستقیما از داخل قوطی استفاده می­ کند.

در تیراندازی به فیلدتارگت، در هر خط چهار بار به دو هدف شلیک می­شود. سپس تا شروع خط بعدی وقفه کوتاهی وجود دارد. داگ معتقد است که یک بار نشستن به مدت سی دقیقه و شلیک به ۲۵ هدف EBR نیازمند سطح تمرکز بیشتر و متفاوتی است.

کلوپ تفنگ بادی های آریزونا بسته EBR را در یک تیوب مقوایی محکم ارسال می­کند تا بتوانید اهداف استفاده ­شده را مجددا در همان بسته­ بندی باز پس بفرستید.

مسابقات بنچ رست اکستریم اریزونا امریکا

 

همه شرکت­ کنندگان از مسابقه لذت بردند.

داگ می­گوید که هر سه تیرانداز از این نسخه مسابقات (نسخه آپ استیت نیویورک) لذت بردند. آیا آنها جزو برندگان خواهد بود؟ شاید بله و شاید خیر.

اما آنها کاملا از این تجربه لذت بردند و چیزهای زیادی هم یاد گرفتند.

تفنگ های بادی آریزونا از تو به خاطر نسخه ۹.۵ قرنطینه مسابقات بنچ رست ۲۰۲۰ متشکریم.

[۱] Airguns of Arizon احتمالا نام یک کلوب یا گروه تیراندازی باشد

[۲] ۲۰۲۰ Extreme Benchrest 9.5 Lockdown Edition

[۳] این قسمت تقریبا به صورت حدسی است چون امکان دیگری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *