درباره ما

درباره انجمن بنچ رست IRBR

انجمن بنچ رست ایران Benchrest

سال های 1388 و 1389 را می توان برای تیراندازی با تفنگ های بادی در ایران سالهای آغاز شکوفایی دانست ، در این سالها تنها راه ارتباطی تیراندازان در فضای مجازی فروم های تفنگ بادی بودند ( با محوریت انجمن ایران ایررایفل) . 

با رشد معلوماتی و تجربیاتی که بواسطه این تبادل اطلاعات در فضای مجازی رخ داده بود در سالهای 92 و 93 میتینگ ها و دورهمی های تیراندازی در تهران و اصفهان و شهر های دیگر قوت گرفت و مطالبه برگزاری مسابقات تفنگ بادی و ایده های مرتبت با آن توسط تیراندازان مطرح و به نقد و بررسی گذاشته می شد .

میثم کماسایی مدیر وب سایت و انجمن بنچ رست IRBR

Benchrest Air Rifle

اولین دورهمی در قالب یک مسابقه بنچ رست با تعدادی از تیراندازان تهران - اصفهان و گلستان در سال 1393 توسط رضا قلعه قافی در گلستان و پس از آن مسعود قدیری در تهران آغاز شد که قوانین و شکل برگزاری جنبه رسمی تری به خود گرفت ، هرچند که قوانین فدراسیون جهانی هنوز به شکل امروزی ترجمه و اجرایی نبود ولیکن علاقمندان و فعالین زیادی به مرور به این رشته علاقمند شدند .

 با برگزاری سومین و چهارمین دوره مسابقات در ورامین انجمنی به نام انجمن بنچ رست ایران با محوریت صادق قرنجیکی و فعالیت و همکاری آقایان سعید آزادیان و علی اسحاقی و اسماعیل طهماسبی اعلام موجودیت کرد که در پنجمین دوره مسابقات در تهران (دهکده مقاومت) بصورت جدی تری وارد عرصه فعالیت نظام مند و برنامه ریزی و تقسیم کار بهتر شد در این برهه اعضای انجمن بنچ رست ایران متشکل از محمدرضا اسحاقی - سعید آزادیان - صادق قرنجیکی - میثم کماسایی - زیبا اجتهد و رضا قلعه قافی بود .
پس از برگزاری مسابقه پنجم در تهران انجمن با محمدرضا اسحاقی - زیبا اجتهد - میثم کماسایی و صادق قرنجیکی  به فعالیت خود ادامه داد و مدتی بعد آقای قرنجیکی نیز از گروه جدا شدند و فعالیت خود را با همان نام ایران بنچ رست شوترز ادامه دادند

دیگر اعضای کمیته انجمن بنچ رست پس از آن با مسئولیت میثم کماسایی و اعضای کارگروه آقایان محمد رضا اسحاقی و زیبا اجتهد با نام انجمن بنچ رست IRBR در تیرماه 1395 فعالیت خود را با برگزاری مسابقه ششم در سپیدکمرچال میگون ادامه دادند و پس از آن با اضافه شدن آقای علی زارعی و بازگشت مجدد آقای سعید آزادیان به کارگروه و حمایت فدراسیون تیراندازی ج.ا.ا در دوره ریاست آقای هاشمی و دبیری آقای نواب نوری مسابقه بنچ رست مهر ماه 95 را در فدراسیون تیراندازی (سالن 50 متر سه وضعیت) برگزار نمودند. در این دوره اعضای انجمن IRBR کمیته اهداف میدانی فدراسیون را تشکیل می دادند .

 

انجمن بنچ رست IRBR با همکاری  و حمایت مانند اسماعیل طهماسبی ، محمد تاجیک ، سهیل میرزایی ، علی زارعی ، سعید سعادت و ... که کارگروه IRBR را برای برگزاری مسابقات یاری نمودند ، تا مهر ماه 1398 بیش از 16 مسابقه رسمی بنچ رست را در کلاسهای مختلف تفنگ بادی و در باشگاه های مختلف تهران و شهرستان ها برگزار نموده و به شکر خدا و با حمایت و اعتماد تیراندازان علاقمند این رشته در  مسیر اهداف خود محکم و بدون وقفه در حرکت است .