درباره انجمن بنچ رست IRBR

انجمن بنچ رست IRBR

 

تاریخچه بنچ رست در ایران

سال های 1388 و 1389 را می توان برای تیراندازی با تفنگ های بادی در ایران سالهای آغاز شکوفایی دانست ، در این سالها تنها راه ارتباطی تیراندازان در فضای مجازی فروم های تفنگ بادی بودند ( با محوریت انجمن ایران ایررایفل) .

با رشد معلوماتی و تجربیاتی که بواسطه این تبادل اطلاعات در فضای مجازی رخ داده بود در سالهای 92 و 93 میتینگ ها و دورهمی های تیراندازی در تهران و اصفهان و شهر های دیگر قوت گرفت و مطالبه برگزاری مسابقات تفنگ بادی و ایده های مرتبت با آن توسط تیراندازان مطرح و به نقد و بررسی گذاشته می شد .

اولین دورهمی در قالب یک مسابقه بنچ رست با تعدادی از تیراندازان تهران – اصفهان و گلستان در سال 1393 توسط رضا قلعه قافی در گلستان و پس از آن مسعود قدیری در تهران آغاز شد که قوانین و شکل برگزاری جنبه رسمی تری به خود گرفت ، هرچند که قوانین فدراسیون جهانی هنوز به شکل امروزی ترجمه و مورد توجه نبود و تجهیزات تیراندازان و نحوه برگزاری مسابقات تفاوت های زیادی با امروز داشت .

با برگزاری سومین و چهارمین دوره مسابقات در ورامین انجمنی به نام انجمن بنچ رست ایران با اعضای کارگروه :  سعید آزادیان ، صادق قرنجیکی ، علی اسحاقی و اسماعیل طهماسبی اعلام موجودیت کرد که در پنجمین دوره مسابقات در تهران (دهکده مقاومت) بصورت جدی تری وارد عرصه فعالیت نظام مند و برنامه ریزی و تقسیم کار بهتر شد در این برهه اعضای انجمن بنچ رست ایران متشکل از محمدرضا اسحاقی – سعید آزادیان – صادق قرنجیکی – میثم کماسایی – زیبا اجتهد و رضا قلعه قافی بود .
پس از برگزاری مسابقه پنجم در تهران انجمن با محمدرضا اسحاقی – زیبا اجتهد – میثم کماسایی و صادق قرنجیکی  به فعالیت خود ادامه داد و مدتی بعد آقای قرنجیکی نیز از گروه جدا شدند و فعالیت خود را با نام ایران بنچ رست شوترز ادامه دادند.

 

درباره انجمن بنچ رست IRBR

انجمن بنچ رست IRBR از سال ۱۳۹۵ بصورت مستقل و با لوگوی مشخص و رسانه های مستقل خود و با نام مخفف IRBR با برگزاری ششمین مسابقه بنچ رست در سپید کمرچال میگون (تیر ماه ۹۵ )آغاز به فعالیت نمود و تا امروز توانسته است بالاترین تعداد مسابقات بنچ رست را در ایران برگزار نماید و مورد استقبال و حمایت تیراندازان نیز بوده است .

این انجمن توسط میثم کماسایی تاسیس و با حمایت و همکاری اعضا : آقایان محمد رضا اسحاقی و زیبا اجتهد و پس از آن با اضافه شدن آقای علی زارعی و بازگشت مجدد آقای سعید آزادیان به کارگروه و حمایت فدراسیون تیراندازی ج.ا.ا در دوره ریاست آقای هاشمی و دبیری آقای نواب نوری مسابقه بنچ رست مهر ماه 95 را در فدراسیون تیراندازی (سالن 50 متر سه وضعیت) برگزار نمودند. در این دوره اعضای انجمن IRBR کمیته اهداف میدانی فدراسیون را نیز تشکیل می دادند .

میثم کماسایی مدیر وب سایت و انجمن بنچ رست IRBR

Benchrest بنچ رست میثم کماسایی

 

انجمن بنچ رست IRBR با همکاری  و حمایت آقایان : اسماعیل طهماسبی ، محمد تاجیک ، سهیل میرزایی ، علی زارعی ، سعید سعادت و … که ما را در برگزاری مسابقات یاری نمودند ، تا مهر ماه 1398 بیش از 16 مسابقه رسمی بنچ رست را در کلاسهای مختلف تفنگ بادی و در باشگاه های مختلف برگزار  تهران و شهرستان ها برگزار نموده و به شکر خدا و با حمایت و اعتماد تیراندازان علاقمند این رشته در  مسیر اهداف خود محکم و بدون وقفه در حرکت است .

 

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.