تاریخچۀ شرکت لوتار والتر

تاریخچۀ شرکت لوتار والتر

(تولیدکننده انواع لوله های تفنگ)

The History of LOTHAR WALTHER

کارخانه تفنگ بادی لوتار والتر آلمان

لوتار والتر (Lothar Walther) نامی است که نماد کیفیت، نوآوری و محصولات بسیار گوناگون برای تیراندازان، شکارچیان و دوستداران طبیعت است. بیش از 90 سال تجربه و متنوع‌‌ترین لوله‌های تفنگ گلوله زن و لوله‌های تفنگ بادی و همچنین کمان‌های کراسبو (پولادی) را در اختیار مشتریان‌ قرار می‌دهیم.

 

نحوۀ تأسیس شرکت

در 1 جولای 1925، مهندس لوتار والتر شرکت لوتار والتر را در شهر تسل (Zella-Mehlis) واقع در ایالت تورینگن آلمان تأسیس کرد. لوتار، به عنوان کوچکترین پسر کارل والتر و مؤسس این کارخانۀ مشهور اسلحه‌سازی، در خانواده‌ای بزرگ شد که نسل‌ها در کار تولید اسلحه بودند.

در آن دوران، شهرهای تسل و زول (Suhl) مرکز صنعت اسلحه‌سازی آلمان بودند.

تجربۀ حاصل از سال‌ها اسلحه‌سازی باعث شد که لوتار والتر تخصص ویژه‌ای در تولید لوله‌های خان‌کشی‌شده دقت بالا (Button-rifled) داشته باشد.

بعد از جنگ جهانی دوم و نقل‌مکان به بادن وورتمبرگ (Baden-Württemberg)، لوتار والتر بار دیگر فرصت شروعی تازه در کونیگسبورن (Königsbronn) واقع در جنوب غرب آلمان پیدا کرد. از دهۀ 60، پسرانش به کمک او آمدند.

وب سایت لوتار والتر

تاریخچۀ شرکت لوتار والتر   (تولیدکننده انواع لوله های تفنگ)  The History of LOTHAR WALTHER

 

1935

لوتار والتر، به عنوان عضو تیم ملی تپانچۀ آلمان، در بسیاری از مسابقات قهرمانی آلمان اول شد و مدال برنز مسابقات جهانی 1939 را کسب کرد. او، که همیشه در بالاترین سطح مسابقات بین‌المللی تیراندازی به اهداف رقابت کرده بود، آگاهی بدون واسطه‌ای از نیازهای تیراندازان داشت.

کلاوس والتر (Klaus Walther)، پسر مؤسس شرکت و مکانیک آموزش‌دیده در حوزۀ ابزار دقیق و ابزارساز، ورزشکار و شکارچی پرشور، مسئولیت ادارۀ شرکت را تا سال 1996 بر عهده داشت.

از سال 1995، شرکتی مستقل که دفتر مرکزی آن در آتالانتای آمریکا بود مسئول تأمین بازار آمریکای شمالی شد.

در حال حاضر، دکتر فرانک والتر (Dr. Frank Walther) و گرد والتر (Gerd Walther) مسئولیت مدیریت شرکت را بر عهده دارند. این دو به واسطۀ کار برای شرکت‌های مختلف در آلمان و خارج کشور تجربۀ مهندسی و دانش فنی زیادی دارند.

  تفنگ بادی لوله تفنگ

 

وضعیت امروز شرکت

شرکت لوتار والتر، که مجهز به جدیدترین ماشین‌آلات فنی است، در حال حاضر محصولات زیر را تولید می‌کند:

لولۀ تفنگ خان‌کشی‌شده (Button-rifled) از جنس فولاد مخصوص تفنگ و ضدزنگ در بیش از 240 کالیبر مختلف برای تیراندازی به اهداف، شکار، سلاح‌های گرم و تفنگ بادی.

تفنگ بادی لوتار والتر

این لوله‌ها برای تمام انواع تیراندازی از جمله برای تیراندازان غیرحرفه‌ای گرفته تا افرادی ساخته می‌شود که می‌خواهند در بالاترین سطح بین‌المللی رقابت کنند.

 

همچنین، برنامۀ تولید شامل موارد زیر است:

  • barrel adapters for both hunting and practising with pistols, revolvers, rifles and shotguns
  • fire weapon parts 
  • cartridge adapters, snapcaps
  • adapters for shotguns 
  • fine gun parts

قهرمانان جهان با لوله‌های تفنگ شرکت لوتار والتر شلیک می‌کنند!