تفنگ بادی توماس THOMAS AIR
تفنگ بادی توماس ایر THOMAS AIR

تفنگ بادی توماس ایر  THOMAS AIR

تفنگ بادی توماس

تفنگ بادی توماس (THOMAS AIR) یکی از سلاح های بسیار دقیق و طراحی شده به صورت تخصصی برای رشته بنچ رست و فیلدتارگت می باشد که توسط آقای   michael niksch امریکایی ساخته می شود .

آقای مایکل نیکش سازنده این سلاح می گوید : هدف من تولید یک سلاح با عملکرد عالی و در کلاس جهانی بوده که نیاز به تعویض رگولاتور ، پیدا کردن لوله مناسب و یا ارسال برای تیون شدن نداشته باشد.

michael niksch

تفنگ بادی توماس
michael niksch

 

مایکل نیکش برجسته ترین نکته این سلاح را استفاده از jetted swing port می داند ، این نام قسمتی از اهرم پرت است که در بالای آن یک پیچ قرار دارد که با تعویض آن بدون نیاز به تغییرات دیگری می توانید از کلاس LV (16joule) به کلاس HV (27joule) تغییر قدرت بدهید و یا به کلاس آزاد با بیش از 30 ژول قدرت .

تفنگ بادی توماس

مایکل معتقد است این عملیات تغییر حتی به کرونوگرافی هم نیاز ندارد و با قاطعیت می گوید این تست ها در کارگاه من! انجام شده است.

 

برخی از قطعات این سلاح از جمله برگه ماشه آن طراحی و تولید شرکت Maestro-Designs است.

تفنگ بادی توماس

 

ماشه توماس

تفنگ بادی توماس

 

این سلاح از مخزن تیتانیومی 375cc بهره می گیرد که برای تیراندازان می تواند حجم ایده آلی به نظر برسد

تفنگ بادی توماس

 

لوله توماس دارای طول 60 سانت و قطر 16mm است و از خان کشی پولیگونال (Polygonal ) بهره گرفته که بسیاری از تیراندازان این نوع لوله ها را دارای دقت بیشتر برای تیراندازی و نوعی بینش جدید در صنعت خانکشی می دانند . در این نوع خان ها از تیزی لبه های خان های سنتی خبری نیست و خان ها با یک شیب ملایم ایجاد شده اند .

تفنگ بادی توماس تفنگ بادی توماس

 

نحوه اتصال لوله به کپ سلاح نیز به گونه ای خاص صورت گرفته تا بالاترین میزان ثبات و عدم تغییر نقطه برخورد را بدلیل بی ثباتی در اتصالات شاهد باشیم همانگونه که در تصویر زیر می بینید این فرایند اتصال توسط ۵ پیچ در سمت راست کپ صورت می گیرد که در هر سمت سه پیچ به سمت پایین فشار وارد می کنند و دو پیچ فشار معکوس ایجاد می کنند

تفنگ بادی توماس

 

برخی از افتخارات و مقام های کسب شده با سلاح توماس

· 2015 U.S. Air Rifle Benchrest national competition: US Open Class – 1st Place (7 of the top 10 rifles were Thomas); Light Varmint Class – 1st, 2nd, and 3rd Places (5 of the top ten rifles were Thomas); Heavy Varmint Class – 2nd and 3rd Places (6 of the top ten rifles were Thomas).

· Team USA takes a gold and two silver medals during the 2015 WRABF World Benchrest Championships in Australia (4 of 6 US team members shot by Thomas Rifles).

· 2015 California State Field Target Championship – a general match title winner.

· The Thomas BR now holds all USARB national benchrest records for LV, HV, Open, Hybrid and Unlimited classes, indoors and out.

· Thomas rifles took 1st and 3rd in the Pro Class 25 meter competition during the 2015 Extreme Benchrest event in Phoenix.

 

ویفا میلر و داگ میلر از تیراندازان تیم امریکا که از سلاح توماس استفاده می کنند

تفنگ بادی توماس

 

نمونه کارت بنچ رست فرانک مندولا با سلاح توماس و دوربین Kahles با ساچمه 8.44

تفنگ بادی توماس

 

نمونه کارت بنچ رست با سلاح توماس و دوربین ویور با ساچمه 13.43 JSBتیرانداز بابک قاضی زاده

تفنگ بادی توماس

اظهار نظر آقای Darrell Maartens یکی از خریداران توماس و کارت 250 پدرش در مسابقات باشگاهی در افریقای جنوبی:

Thanks Mike for our beautiful rifles, the first 2 in South Africa. We finally put them to test at our local club competition. I placed 1st in LV and my father 1st in HV, the wind was tricky on the day which made the attached 250 12x a very good score from my father. His first 250 in competition

تفنگ بادی توماس

 

سلاح توماس دارای متعلقات قابل سفارشی برای استفاده در فیلدتارگت نیز می باشد

تفنگ بادی توماس

 

حمایت مالی توماس از مسابقات تیراندازی بنچ رست و فیلدتارگت

تفنگ بادی توماس تفنگ بادی توماس

 

وبسایت THOMAS AIR

تفنگ بادی توماس

قیمت این سلاح 3500 دلار است و تا زمان تولید باید بیش از یک سال در لیست انتظار بود

 

تصاویری از سلاح های توماس در ایران
بابک قاضی زاده – تهران

تفنگ بادی توماس

 

محمد علی وطن دوست – تهران

تفنگ بادی توماس

اشتراک گذاری