مشخصه های تفنگ بادی دی استیت Daystate

مشخصه های فنی تفنگ های دی استیت Daystate چیست؟

برگرفته از وبسایت http://daystate.com

تفنگ بادی دی استیت Daystate

تکنولوژی ما

دی استیت Daystate اولین شرکتی بود که تفنگ­های بادی شارژی مدرن (PCP) را با طرح­ هایی مربوط به 40 سال پیش تولید کرد. Daystate اکنون در سال 2018 همچنان از مرزهای مهندسی تفنگ بادی مدرن فراتر می­رود.

اسلینگ­شات ثبت شده در هارپر

تفنگ دی استات

مدل­های مکانیکی Daystate، چکش اسلینگ­شات و تنظیم دریچۀ (ولو) ثبت شدۀ هارپر را نشان می دهند. این مدل با رفع جهش پیستون – که در PCP های قدیمی باعث هدر رفتن هوا پس از سرعت گرفتن ساچمه در لوله تفنگ می­شد – کارایی تفنگ بادی را به طرز چشمگیری افزایش می­دهد. افزایش کارایی به معنای تعداد شلیک بیشتر، قدرت یکنواخت ­تر، چرخه شلیک سریع­تر و صدای آهسته­ تر در لوله تفنگ است.

نحوه عملکرد اسلینگ­شات

چکش اسلینگ­شات در یک جعبه احاطه شده است و کل مجموعه هنگام رها شدن ماشه به سمت جلو شتاب می­گیرد. جعبه به طور ناگهانی متوقف می­شود، اما چکش تحت تأثیر اینترسی به حرکت خود ادامه می­دهد، به دریچه ضربه می­زند و موجی با فشار بالا برای حرکت گلوله از انتهای تفنگ آزاد می­کند. به کمک فشار هوا و یک فنر بازگشتی، دریچه بلافاصله بسته می­شود و چکش را به عقب فشار می­دهد. در این مرحله، فنر ضد جهش اسلینگ­شات از دوباره باز شدن دریچه توسط چکش و هدر رفتن هوا جلوگیری می­کند.

سیستم­های MCT و  GCU

مدل­های الکترونیکی ما دارای تکنولوژی MCT هستند. یک ریزپردازنده دیجیتالی و یک مانیتور دریچه هوای سلونوئید هر نانو ثانیه چرخه شلیک را کنترل می­کنند و از هماهنگی میان شلیک­ها،  اطمینان حاصل می­کند و درصورت افزایش باد نسبت به کاهش آن اقدام می کند. همۀ این ویژگی­ها در نهایت به معنای دقت بالاتر بر روی هدف هستند.

واحد کنترل اسلحه (GCU) ویژگی­های ایمنی و مدیریت پیشرفته باتری جدیدی در مدل­های الکترونیکی ما گنجانده است که موجب می­شود این تفنگ­ها در کلاس خود پیشرو باشند.

HTU

تفنگ بادی دی استات

دستگاه ماشۀ دوگانه Hybrid Trigger Unit (HTU) در مدل­های Renegade شامل تکنولوژی پیشرفته ­ای است که مبنایی برای رها کردن ماشه در تفنگ­های بادی بولپاپ است که سابق بر این نقطه ­ضعف پیکربندی ­هایی بود که در آنها تیغه ماشه در جلو قرار می­گرفت. سلونوئید به کمک یک باطری 9 ولتی بلافاصله چخماق ­های پشت تیغه ماشه را آزاد می­کند. در واقع هدایت الکترونیک HTU  مزایای ماشۀ الکترونیکی را  با طیف کاملی از انطباق، پیچیدگی و احساس ماشۀ مکانیکی ترکیب می­کند.

رگولاتور HUMA

خطوط Huntsman، Wolverine و Renegade اکنون به عنوان آپشن رگولاتورهای هیوما را ارائه می­دهند که در آن خروجی هوا در هر شلیک به طور دقیق تنظیم می­شود. این امکان با همکاری متخصص مشهور هلندی و بین المللی HUMA ایجاد شده است. کنترل هوای اندازه­ گیری شده هنگامی که تفنگ در چرخۀ شارژ هوای قابل استفادۀ خود قرار دارد، هماهنگی میان شلیک­ها را به حداکثر می­رساند. نه تنها دقت بهبود می­ یابد، بلکه تعداد شلیک در هر بار پر کردن مخزن نیز بالا می­رود – که این یک مزیت بزرگ در مدل­های Hi Power است.

اطلاعات بیشتر

چنانچه در خصوص تفنگ بادی Daystate خود مشکل یا نگرانی دارید، باید ابتدا با فروشنده ­ای که تفنگ بادی را از او خریداری کرده­ اید تماس بگیرید.

می­توانید اطلاعات تماس کلیۀ فروشندگان مجاز Daystate را در بخش فروشنده­ ها بیابید.

اگر همچنان اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نکرده ­اید، لطفاً از طریق ایمیل با مرکز فنی ما تماس بگیرید:

technical@daystate.com

دارندگان تفنگ­های Daystate می­توانند با عضویت در باشگاه رسمی دارندگان Daystate نکات مفیدی در خصوص مالکیت و استفاده از این تفنگ­های بادی بیاموزند و به اشتراک بگذارند. لازم به ذکر است که باشگاه رسمی دارندگان Daystate به شرکتDaytate Ltd  تعلق ندارد و بنابراین این شرکت مسئولیتی در قبال محتوای نمایش داده شده در وب­سایت ندارد.

اطلاعات مهم در خصوص قدرت و عملکرد

عملکرد هر یک از تفنگ­های بادی Daystate قبل از خروج از کارخانه بررسی می شود تا از سطح هماهنگی و  خروجی قدرت برای بازار مورد نظر اطمینان حاصل شود.

وقتی سیستم اسلینگ­شات نصب می­شود، افزایش و کاهش در شتاب/قدرت هنگامی که تفنگ از شارژ هوای خود استفاده می­کند طبیعی است، زیرا آزمایش در فشار عملکرد بهینه تفنگ (OWP) انجام می­شود. این فشار با فشار پر شده که در انتهای لوله تفنگ نشان داده می­شود تفاوت دارد و حدود 40 واحد پایین­تر است (بسته به مدل)، در حالی که خروجی تفنگ در «منحنی قدرت» در بالاترین حد خود خواهد بود. بنابراین وقتی شارژ هوا کامل باشد، قدرت تفنگ ممکن است از چیزی که برگۀ آزمایش نشان می­دهد پایین­تر باشد، اما این امر تأثیر قابل توجهی بر عملکرد دور آن ندارد.

هرگز تفنگ را بیشتر از فشار عملکرد ایمن (SWP) که در انتهای لولۀ تفنگ ذکر شده است پر نکنید. برای اطلاع از نحوۀ شارژ با هوای فشرده به کتاب راهنمای رسمی (www.daystate.com/handbooks) مراجعه کنید.

تفنگ بادی دی استیت

قانون تفنگ بادی در انگلستان، ولز و اسکاتلند

در انگلستان و ولز تفنگ بادی بدون مجوز با انرژی دهانۀ لولۀ بیش از 12 فوت/پوند با هر گلوله­ ای غیرقانونی است، در غیر این صورت به عنوان یک اسلحه گرم بخش 1  طبقه ­بندی می­شود و از لحاظ قانونی نیازمند گواهینامۀ اسلحۀ گرم (FAC) خواهد بود. همین محدودیت قدرت در اسکاتلند نیز اعمال می­شود، هرچند برای استفاده از تفنگ بادی زیر 12 فوت/پوند مجوز اسلحۀ بادی مورد نیاز است.

Daystate نیز مانند سایر تولیدکنندگان تفنگ بادی در بریتانیا، قدرت تفنگ­های بادی بدون FAC را برای اطمینان از ایمن بودن آن در محدودۀ قانونی با استفاده از ساچمه های متداول تنظیم می­کند. هرچند قدرت خروجی تفنگ شما در فشار عملکرد بهینه در صورت استفاده از مارک ساچمه توصیه شده در دفتر راهنمای رسمی بیش از 11 فوت/پوند خواهد بود، سایر مدل های ساچمه ممکن است قدرت خروجی کمتری ایجاد کنند.

چنانچه در خصوص قدرت تفنگ خود نگرانی خاصی دارید، با فروشنده­ ای که تفنگ را از  او خریداری کرده ­اید تماس بگیرید.