بهینه سازی FX MKII با Power Plenum

بهینه سازی FX MKII با Power Plenum

میثم کماسایی بدون دیدگاه

بهینه سازی FX MKII با Power Plenum

تهیه شده توسط تیم تحریریه‌ی مجله‌ی هارد اِیر – ترجمه وب سایت IRBR

سی اُم دسامبر ۲۰۱۹ میلادی

تفنگ بادی FX

نسخه‌ی جدید از تفنگ‌های سری «اِف‌ایکس ایمپَکت اِم‌کِی‌تو» (FX Impact MKII) که با محفظه‌ی هوای تقویت شده، ارتقاء یافته اند.

محفظه‌ی هوای تقویت شده‌ی سری FX یا همان «اِف‌ایکس پاوِر پِلینِم»[۱] جدیدترین به روز رسانی انجام شده در تفنگ‌های سری «اف‌ایکس ایمپکت»[۲] هستند.

شرکت سازنده می‌گوید که افزایش تقاضا برای تیراندازی با پرتابه‌های اِسلاگ[۳]، نیاز به وجود محفظه‌ی هوای بزرگتر در اسلحه‌های بادی سری ایمپکت را ایجاد کرده است. این محفظه‌ی جدید باعث می‌شود که بتوان با اسلحه‌ی بادی سری ایمپکت، انواع بیشتری از پرتاپه‌ها (به خصوص پرتاپه‌های اِسلاگ) را شلیک کرد.

FXMKII

پلنیوم Plenum یا محفظه هوا چیست؟

Plenum اسلحه‌ی بادی، محفظه‌ای از هوای فشرده است که بین رگولاتور و ولو آن قرار دارد.

هوای تنظیم فشار شده‌ی موجود در این محفظه، در هنگام کشیدن ماشه، آزاد می‌شود. سپس هوای فشرده از دهانه‌ی ولو، با فشار بالا خارج می‌شود و گلوله یا اِسلاگ را در لوله‌ی تفنگ پیش می‌راند.

میزان فشار و حجم هوای آزاد شده، عامل‌های کلیدی در دستیابی به قدرت مطلوب در تفنگ‌های بادی PCP هستند. به طور کلی، هرچه پلنیوم یا محفظه‌ی هوا بزرگتر باشد، قدرت تولید شده توسط اسلحه‌ی بادی بیشتر خواهد بود. بنابراین، هرچه اِف‌ایکس پاوِر پِلینِم بزرگتری داشته باشید، بهتر است. برای مطالعه‌ی بیشتر در این زمینه می‌توانید به مقاله‌ی باب استرن مراجعه کنید.

شرکت «اِف ایکس اِیرگانز»[۴]، دو سال وقت صرف طراحی اسلحه‌های بادی سری FX کرده است و در طی این دو سال اخیر، راه حل‌های مختلفی را برای افزودن حجم محفظه‌ی هوا آزموده اند. افزودن حجم محفظه‌ی هوا باعث می‌شود که با تفنگ سری ایمپکت بتوان پرتاپه‌های مختلف و سنگین‌تری را شلیک کرد. این کار با موفقیت در تفنگ‌های سری ایمپکت انجام شده است. این تفنگ‌ها می‌توانند گلوله‌ها را در سرعت‌های پایین‌تر نیز شلیک کنند.

تفنگ بادی FX

دیگر اصلاحات:

علاوه بر افزودن محفظه‌ی هوای بزرگتر، تعداد قابل توجهی از قطعات درون تفنگ ایمپکت نیز تغییر یافته است. این تغییرات، تضمین کننده‌ی آن است که تفنگ سری ایمپکت بتواند نیازهای تیراندازها را برآورده کند و در عین حال، بتوان از این تفنگ برای شلیک گلوله‌های با وزن استاندارد نیز استفاده کرد.

علاوه بر این، گزینه‌های تنظیم دقیق تفنگ‌های سری اف‌ایکس ایمپکت همچنان در این نسخه‌ی ارتقاء یافته وجود دارند. این اصلاحات به گونه‌ای انجام شده است که به تفنگ‌های سری ایمپکت فعلی نیز که قبلاً توسط مشتریان خریداری شده است، قابل اعمال باشد.

تفنگ بادی FX

مزایای وجود محفظه‌ی هوای تقویت شده در تفنگ‌های سری اِف‌ایکس ایمپَکت اِم‌کِی‌تو:

با این تفنگ سرعت‌های بالاتر نیز قابل دستیابی است. به عنوان مثال، ساچمه های استاندارد در تفنگ اف‌ایکس ایمپکت با کالیبر ۲۲ می‌تواند در هنگام خروج از دهانه‌ی تفنگ، انرژی جنبشی ۳۲ «فوت-پوند»[۵] [یا به طور معادل، ۴۳.۵ ژول] را کسب کند. هنگامی که اِف‌ایکس پاوِر پِلنوم [یا همان محفظه‌ی هوای تقویت شده] را به تفنگ ایمپکت کالیبر ۲۲ اضافه کنیم، می‌توانید اسلحه را تنظیم کنید و اِسلاگ‌های سنگین‌تری را با آن شلیک کنید و حتی گلوله‌ی شلیک شده می‌تواند هنگام خروجی از دهانه، به انرژی جنبشی ۶۰ فوت در پوند [یا به طور معادل، ۸۱.۵ ژول] دست یابد.

همچنان با سرعت‌های پایین‌تر نیز می‌توانید شلیک کنید. در حالی که در نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی این تفنگ، شلیک با قدرت‌های بالاتر قابل دستیابی است، بسته به موقعیت تیراندازی، در اغلب موارد تیراندازها ممکن است بخواهند با قدرت کمتر شلیک کنند. البته شلیک با قدرت کمتر می‌تواند دلیل دیگری هم داشته باشد. از آنجایی تفنگ‌های بادی با شلیک ساچمه شارژ بادشان کم می‌شود، شلیک با قدرت کمتر می‌تواند باعث شود که بتوانیم ساچمه های بیشتری را در طول یک بار شارژ تفنگ شلیک کنیم. به لطف تغییرات صورت گرفته در بخش داخلی تفنگ ایمپکت، سرعت‌های پایین‌تر همچنان قابل دستیابی است.

در این تفنگ تعداد شلیک‌ها به ازای هر بار پر کردن محفظه‌ی هوا افزایش یافته است. بدون استفاده از اِف‌ایکس پاوِر پِلنوم در تفنگ تنظیم شده‌ی ایمپکت کالیبر ۲۲، با هربار شارژ می‌توان ۷۵ بارشلیک کرد. اما با استفاده از اِف‌ایکس پاوِر پِلینِم، در همین تفنگ با هر بار شارژ می‌توان ۱۱۰ شلیک انجام داد. این فقط یک مورد از اثرات مثبت به کار گیری این محفظه‌ی هوا است.

با استفاده از این محفظه‌ی جدید، به فشار رگولاتور کمتری نیاز است. به دلیل استفاده از اِف‌ایکس پاوِر پلنوم، با فشار رگولاتور کمتر می‌توانید به همان سرعت‌های شلیک قبلی دست یابید. فشار کمتر باعث می‌شود تفنگ شما استهلاک کمتری داشته باشد.

در حال حاضر تفنگ‌های اِف‌ایکس ایمپَکت اِم‌کِی‌تو در حال صادر شدن به نمایندگی‌های فروش تفنگ‌های سری FX در سراسر جهان است. این شرکت می‌گوید که نمایندگی‌های فروش مستقر در ایالات متحده تا هفته‌ی دوم ژانویه اولین محموله‌ی خود از تفنگ‌های ایمپکت مجهز به محفظه‌ی هوای تقویت شده را دریافت خواهند کرد.

 

به روز رسانی‌های انجام شده در تفنگ اف‌ایکس ایمپکت کالیبر ۳۵:

آن دسته از طرفدارانی که منتظر انتشار نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی تفنگ اف‌ایکس ایمپکت کالیبر ۳۵ هستند خوشحال خواهند شد که بدانند با اضافه شدن اِف‌ایکس پاوِر پِلینِم، تفنگ ایمپکت کاملاً آماده برای به کارگیری در شکارهای مهیج است.

نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی تفنگ ایمپکت کالیبر ۳۵ در حال گذارندن مراحل نهایی آزمایش‌ها است و به زودی به تولید انبوه می‌رسد. جزئیات زیادی درباره این تفنگ جدید منتشر شده است، اما من تنها به این نکته بسنده می‌کنم که گلوله‌ی شلیک شده از این تفنگ جدید در هنگام خروج از دهانه‌ی تفنگ می‌تواند بیش از ۱۵۰ فوت در پوند (یا به طور معادل، ۲۰۳ ژول) انرژی جنبشی کسب کرده باشد.

 

به روز رسانی تفنگ‌های فعلی سری اف‌ایکس ایمپکت:

شرکت تولید کننده‌ی اسلحه‌های بادی سری FX تمام تلاش خود را کرده است تا اطمینان حاصل کند که اِف‌ایکس پاوِر پِلینِم و قطعات داخلی به روز رسانی شده‌ی آن را می‌توان در نسل‌های قبلی تفنگ اف‌ایکس ایمپکت نیز به کار گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از زمان انتشار تفنگ‌های جدید سری FX، با یکی از نمایندگی‌های مجاز فروش این تفنگ‌ها تماس بگیرید.

 

در ادامه جزئیاتی را برای آن دسته از مشتریان واقع در ایالات متحده که تمایل دارند تفنگ اف‌ایکس ایمپکت خود را ارتقاء دهند، بیان می‌کنم:

برای اینکه بتوانید اِف‌ایکس پاوِر پِلینِم را در تفنگ فعلی خود نصب کنید، باید تعداد زیادی از قطعات داخلی تفنگ شما تعویض شود و ارتقاء یابد. شما باید تفنگ خود را به شرکت «اِف ایکس اِیرگانز» واقع در ایالات متحده‌ی امریکا ارسال کنید یا اینکه تفنگ خود را به یکی از نمایندگی‌های مجاز این شرکت تحویل دهید تا به قرارداد ضمانت شما خدشه وارد نشود.

تفنگ بادی FX

هر نوع از تفنگ «اِم‌کِی‌تو ایمپکت»[۶] را می‌توان با مبلغ پایه‌ی ۳۰۰ دلار، به تفنگ اِف‌ایکس پاوِر پِلنوم ارتقاء داد. این مبلغ پایه شامل هزینه‌های به کارگیری قطعات جدید، خدمات پس از فروش، و هزینه‌ی ارسال محموله به مشتری می‌شود. صاحبان نسل‌های قدیمی‌تر تفنگ ایمپکت نیز می‌توانند تفنگ‌های خود را ارتقاء دهند، اما بسته به نسخه‌ی تفنگ شان، باید برای ارتقاء تفنگ خود مبالغی را علاوه بر این مبلغ پایه پرداخت کنند.

 

کسانی که تفنگ جدید اف‌ایکس ایمپکت را در طی ۶۰ روز گذشته خریداری کرده باشند یا افرادی که در طی این ۶۰ روز، تفنگ‌های MKI خود را از طریق شرکت FX به MKII ارتقاء داده باشند، برای نصب محفظه‌ی هوا تقویت شده شامل تخفیف خواهند شد. 

تعداد کمی از افراد هستند که خودشان می‌توانند تفنگ خود را ارتقاء دهند (و احتمالاً شما درباره‌ی خودتان و توانایی‌هایتان شناخت کافی دارید). توصیه نمی‌کنیم که خودتان تفنگ خودتان را به روز رسانی کنید، با این حال، بسته به مورد خود، می‌توانید با راهنمایی گرفتن از شرکت FX واقع در ایالات متحده این ارتقاء را انجام دهید. هزینه‌ی تهیه‌ی قطعات مورد نیاز برای نصب محفظه‌ی هوای تقویت شده برابر با ۱۷۵ دلار است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر، به راه‌های ارتباطی زیر رجوع کنید:

می‌توانید با نمایندگی مورد نظر خود تماس بگیرید یا اینکه می‌توانید با ارسال ایمیل به آدرس serviceusa@fxairguns.com، مستقیماً اطلاعات مورد نظر را از خود شرکت FX کسب کنید.

همچنین می‌توانید از طریق شماره تلفن ۱-۸۶۶-۶۳۹-۰۷۷۲ با شرکت FX تماس بگیرید. البته این را هم در نظر داشته باشید که با انتشار این مقاله، بسیاری از افراد تلاش خواهند کرد که با شرکت FX تماس بگیرند. پس بهترین و سریع‌ترین راه برای ارتباط با این شرکت، از طریق ایمیل است، زیرا این شرکت به ایمیل‌ها بر اساس ترتیب دریافت‌شان، پاسخ خواهد داد. لطفاً در ایمیلی که به شرکت می‌زنید، نسخه‌ی تفنگ خود و شماره‌ی تلفن تماس خود را نیز اعلام کنید تا شرکت FX بتواند به راحتی با شما تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *