تاریخچه شرکت لوتار والتر

تاریخچه شرکت لوتار والتر

میثم کماسایی بدون دیدگاه

تاریخچه شرکت لوتار والتر

لوتار والتر (Lothar Walther) نامی است که نماد کیفیت، نوآوری و محصولات بسیار گوناگون برای تیراندازان، شکارچیان و دوستداران طبیعت است. بیش از ۹۰ سال تجربه و متنوع‌‌ترین لوله‌های تفنگ و لوله‌های جوفی و همچنین کمان‌های کراسبو (پولادی) را در اختیار مشتریان‌مان قرار می‌دهیم.

تاریخچه شرکت لوتار والتر

نحوۀ تأسیس شرکت

در ۱ جولای ۱۹۲۵، مهندس لوتار والتر شرکت لوتار والتر را در شهر تسل (Zella-Mehlis) واقع در ایالت تورینگن تأسیس کرد. لوتار، به عنوان کوچکترین پسر کارل والتر و مؤسس این کارخانۀ مشهور اسلحه‌سازی، در خانواده‌ای بزرگ شد که نسل‌ها در کار تولید اسلحه بودند.

در آن دوران، شهرهای تسل و زول (Suhl) مرکز صنعت اسلحه‌سازی آلمان بودند.

تجربۀ حاصل از سال‌ها اسلحه‌سازی باعث شد که لوتار والتر تخصص ویژه‌ای در تولید لوله‌های خان‌کشی‌شده دقت بالا (Button-rifled) داشته باشد.

بعد از جنگ جهانی دوم و نقل‌مکان به بادن وورتمبرگ (Baden-Württemberg)، لوتار والتر بار دیگر فرصت شروعی تازه در کونیگسبورن (Königsbronn) واقع در جنوب غرب آلمان پیدا کرد. از دهۀ ۶۰، پسرانش به کمک او آمدند.

تاریخچه شرکت لوتار والتر

۱۹۳۵

لوتار والتر، به عنوان عضو تیم ملی تپانچۀ آلمان، در بسیاری از مسابقات قهرمانی آلمان اول شد و مدال برنز مسابقات جهانی ۱۹۳۹ را کسب کرد. او، که همیشه در بالاترین سطح مسابقات بین‌المللی تیراندازی به اهداف رقابت کرده بود، آگاهی بلاواسطه‌ای از نیازهای تیراندازان داشت.

کلاوس والتر (Klaus Walther)، پسر مؤسس شرکت و مکانیک آموزش‌دیده در حوزۀ ابزار دقیق و ابزارساز، ورزشکار و شکارچی پرشور، مسئولیت ادارۀ شرکت را تا سال ۱۹۹۶ بر عهده داشت.

از سال ۱۹۹۵، شرکتی مستقل که دفتر مرکزی آن در آتالانتای آمریکا بود مسئول تأمین بازار آمریکای شمالی شد.

در حال حاضر، دکتر فرانک والتر (Dr. Frank Walther) و گرد والتر (Gerd Walther) مسئولیت مدیریت شرکت را بر عهده دارند. این دو به واسطۀ کار برای شرکت‌های مختلف در آلمان و خارج کشور تجربۀ مهندسی و دانش فنی زیادی دارند.

 

وضعیت امروز شرکت

شرکت لوتار والتر، که مجهز به جدیدترین ماشین‌آلات فنی است، در حال حاضر محصولات زیر را تولید می‌کند:

  • لولۀ تفنگ خان‌کشی‌شده (Button-rifled) از جنس فولاد مخصوص تفنگ و ضدزنگ در بیش از ۲۴۰ کالیبر مختلف برای تیراندازی به اهداف، شکار، سلاح‌های سرپر و تفنگ بادی.

این لوله‌ها برای تمام انواع تیراندازی از جمله برای تیراندازان غیرحرفه‌ای گرفته تا افرادی ساخته می‌شود که می‌خواهند در بالاترین سطح بین‌المللی رقابت کنند.

همچنین، برنامۀ تولید شامل موارد زیر است:

  • adapter لولۀ تفنگ برای شکار و کار با تپانچه، رولور، تفنگ و شات‌گان
  • قطعات شلیک سلاح
  • adapter کاتریج و محافظ سوزن اسلحه
  • adapter شات‌گان
  • قطعات ظریف تفنگ

قهرمانان جهان با لوله‌های تفنگ شرکت لوتار والتر شلیک می‌کنند!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *