FXMKII
راهنمای خرید تفنگ بادی  بخش اول

راهنمای خرید تفنگ بادی  بخش اول

نوشته Tom Gaylord

راهنمای خرید تفنگ بادی

من اخیرا راهنمای بسیار آموزنده­ای برای تیراندازی خواندم که بیش از یک قرن پیش نوشته شده بود. این مطلب در قالب سوال/جواب نوشته شده بود. خواندن آن خوب بود زیرا سوالات درستی پرسیده شده بود ، از قالب متن لذت بردم و همچنین آن را بسیار آموزنده یافتم. امیدوارم برای شما هم همینطور باشد.

سؤال فرد تازه کار در مورد تفنگ بادی: من قصد خرید تفنگ بادی دارم — اما هرچه بیشتر در اینترنت می­خوانم و تحقیق می­کنم، بیشتر گیج می­شوم. آیا می­توانید کمک کنید که تصمیم بگیرم که چه تفنگ بادی برای من مناسب است؟

جواب: خوشحال می­شوم که بتوانم کمک کنم. دوست دارید چه نوع تیراندازی انجام دهید؟

سوال: بله مشکل همین است. نمی­دانم. من در تیراندازی نیز تازه کار هستم و نمی­دانم که چه تفاوت هایی وجود دارد. البته دیده ­ام که افراد در تلویزیون و فیلم تیراندازی می­کنند؛ اما رک و پوست کنده بگویم شک دارم که بسیاری از آن­ها واقعیت داشته باشد.

جواب: در این مورد حق با شماست! تلویزیون و فیلم بخش بسیار کوچکی از ورزش­های تیراندازی را نشان می­دهند و بیشتر آن­ها اشتباه نشان داده شده ­اند. آن­ها علاقه دارند که عناصری را برای جذابیت دراماتیک اضافه کنند، اما واقعیت هم متفاوت است و هم فاصله­ ی بسیاری با جذابیتی که آن­ها نشان می­دهند دارد.

سوال: من این را حس کردم، اما کسی را نمی­شناسم که تیراندازی کند. کمکی ندارم. اگر قصد خرید ماشین داشته باشم، همیشه می­توانم برای امتحان کردنش با آن رانندگی کنم، اما نمی­توانم این کار را در مورد تفنگ بادی انجام دهم ، این امکان وجود ندارد.

جواب: شما می­گویید که می­توانید برای امتحان کردن ماشین با آن رانندگی کنید، اما برای انجام این کار باید گواهینامه ­ رانندگی داشته باشید. و شما فقط می­توانید ماشین را در جاده ­ها امتحان کنید. اکثر فروشنده ­ها اجازه نخواهند داد که از جاده خارج شوید یا کار خطرناکی با ماشین آن­ها انجام دهید. بنابراین خرید ماشین و خرید تفنگ بادی مقایسه­ دقیقی نیست.

سوال: بله، این مسئله نکته­ مهمی را مطرح می­کند. من برای داشتن تفنگ بادی نیازی به مجوز ندارم، نه؟ پس چگونه آموزش­ هایی را که لازم دارم کسب کنم؟

جواب: سوال خوبی است! خوشحالم که شما این طور فکر می­کنید و فکر نمی­کنید که فقط چون یک بزرگسال هستید که در ایالات متحده زندگی می­کنید به طور خودکار واجد شرایط استفاده از تفنگ بادی هستید. پیشنهاد من این است که دفعه بعدی که همدیگر را ملاقات کردیم، در مورد استفاده­ ایمن از تفنگ بادی به شما آموزش دهم. هنگامی که شما همه­ چیزهایی را که در مورد ایمنی تفنگ بادی آموزش می بینید درک کنید، در تلاش خود برای تیرانداز شدن پیشرفت خواهید کرد.

سوال: عالی است! من موافقم.

جواب: بله انجامش خواهیم داد. اکنون بیایید کمی بیشتر در مورد نوع تیراندازی که احتمالا مورد علاقه­ شماست صحبت کنیم تا من و شما بتوانیم زمینه را محدود کنیم که هنگامی که آماده­ خرید هستید آگاهی بیشتری داشته باشید. اجازه دهید یک سوال پایه از شما بپرسم: آیا تا به حال دارت بازی کرده ­اید؟

سوال: منظور شما نوع پرتابی آن است؟ بله، چند بار بازی کرده ­ام.

جواب: آیا آن را دوست داشتید؟

سوال: فکر می­کنم بله. اما تبدیل به سرگرمی من نشد، اگر منظورتان چنین چیزی است.

جواب: بسیار خوب. پس چه چیزی در مورد اسلحه ­های تیراندازی برای شما جذاب است؟

سوال: خوب، حتما فکر می­کنید که این احمقانه است، اما زمانی که فیلم Quigley Down Under را دیدم جذب تمام تیراندازی­ های لانگ رنج شدم. من وقت و تمایل ندارم که یک تفنگ Sharps بخرم و یاد بگیرم که مانند Quigley تیراندازی کنم؛ اما فکر کردم که با یک تفنگ بادی می­توانم مقیاس پایین آن را اجرا کنم و حتی کمی در حیاط پشتی خانه ام تیراندازی کنم.

جواب: این اصلا احمقانه نیست. نمی­دانید که چندین نفر این فیلم را دیده­ اند و احساسی مشابه شما داشته­ اند. فقط شما به اندازه کافی با هوش هستید که متوجه شدید که می­توانید فاصله با هدف را کاهش دهید و همچنان چالش مشابهی را با یک تفنگ بادی داشته باشید. اکنون شما نکته­ بسیار مهمی را در مورد خودتان به من گفتید.

سوال: چه نکته ­ای؟

جواب: شما بیشتر علاقه مند به تیراندازی با تفنگ هستید نه تپانچه. این زمینه را بسیار محدود می­کند.

سوال: من هرگز در مورد آن فکر نکرده­ ام. حدس می­زنم که حق با شما باشد — من می­خواهم که با تفنگ تیراندازی کنم.

جواب: حتی با توجه به چیزهایی که گفتید من اطلاعات بیشتری از شما دارم. شما می­خواهید که با تفنگ تیراندازی کنید، و می­خواهید که این کار را با دقت بالایی انجام دهید.

سوال: دقیقا. من نمی­توانستم این طور بیان کنم اما این همان چیزی است که می­خواهم. این مطلب چگونه به ما کمک می­کند؟

جواب: این به ما کمک می­کند که فعلا شکار را کنار بگذاریم. تفنگی که می­خرید نیازی به برآورده کردن الزامات خاص قدرتی ندارد. کافی است که دقیق باشد، این مهمترین چیز برای شما است.

سوال: یک دقیقه صبر کنید! فقط به این دلیل که می­خواهم دوربرد باشد شکار را حذف نکنیم. همسرم همیشه باغ سبزیجات دارد و ما توافق کردیم که اگر تفنگ بادی خریدم، مسئولیت من خواهد بود که خرگوش و سایر جانوران را از بین ببرم.

جواب: مشکلی نیست. هر تفنگ بادی که انتخاب کنیم قادر به انجام این کار خواهد بود. با این حال، دانستن اینکه شما علاقه مند به حذف جانوران هستید، بخش مهم دیگری از اطلاعات است. این به ما کمک خواهد کرد که در مورد کالیبر مناسب برای شما تصمیم بگیریم.

سوال: من در مورد این که چرا باید این کالیبر یا آن کالیبر را انتخاب کنیم مطالب زیادی خوانده ­ام تا جایی که بیشتر سردرگم شدم .

جواب: مشکلی نیست. وقتی زمانش رسید کالیبری را توصیه می­کنم که بهترین گزینه برای آنچه که می­خواهید انجام دهید باشد و توجیهم را برای انتخاب آن ارائه خواهم داد. اگر متقاعد نشدید، می­توانید صحت نظر من را بررسی کنید و راه دیگری را انتخاب کنید.

مقاله : کالیبر ۴.۵ یا ۵.۵

تفنگ بادی

فکر می­کنم شروع خوبی داشتیم. به یاد داشته باشید که دفعه­ بعد، قصد دارم مبانی استفاده­ی ایمن از تفنگ بادی را آموزش دهم، و تکلیفی برای شما دارم. می­خواهم این سری از مقالات وبلاگی که من برای مادر تنهای دو پسر جوان که می­خواستند شروع به تیراندازی  کنند نوشتم را بخوانید. مادر می­خواست که معلم آن­ها باشد اما تازه کار بود. من در این سری مقالات، همه­ی چیزهایی را که لازم بود انجام دهد، گام به گام به او آموزش دادم. اگر این را قبل از اینکه دوباره ملاقات کنیم بخوانید بیشتر کار درس بعدی، بازبینی خواهد بود. من شما را به آخرین گزارش راهنمایی می­کنم، و لینک سایر آن­ها در بالای صفحه قرار دارد. توصیه می­کنم که آن­ها را با خواندن اولین مورد شروع کنید و ادامه دهید زیرا به یکدیگر متصل می­شوند.

سوال: قبل از رفتن یک سوال پایانی دارم. شما پرسیدید که آیا تا به حال دارت بازی کرده ­ام. این سوال به چه علت بود؟

جواب: اگر بیش از کمی از دارت لذت می­بردید، تیراندازی رسمی به هدف را با شما بررسی می­کردم. به نظر نمی­رسید که پاسخ­ های شما به این جهت ختم شود، بنابراین موضوع را رها کردم؛ اما باید بدانید که تفنگ بادی یکی از ورزش­های تیراندازی در المپیک است. همچنین یک سری مسابقات قهرمانی جام جهانی وجود دارد که تیراندازان هدف تفنگ بادی آن را دنبال می­کنند.

تیرانداز تفنگ بادی تازه کار: متوجه شدم. بله، من احتمالا علاقه مند به همیشه و فقط تیراندازی به هدف­های کاغذی نخواهم بود. همانطور که گفتم، Quigley چیزی بود که باعث شد شروع به فکر کردن در مورد تیراندازی کنم. بسیار خوب، از زمانی که گذاشتید سپاسگزارم و بعد از خواندن تمام آن گزارش­های وبلاگ، شما را خواهم دید.

منبع : https://www.pyramydair.com/article/Which_airgun_to_buy_Part_1/84


آنچه پس از مطالعه گفتگوی بالا باید بدانید این است که سلاح ها با کاربردها و کیفیت های مختلف برای اهداف مختلفی تولید می شوند
پیش از اطلاع و تحقیق در مورد رشته های مختلف تیراندازی در فضای باز برای خرید عجله نکنید .
بدون شک انتخاب یک رشته مشخص دایره انتخاب را برای شما کوچکتر و دوام و ثبات این خرید را افزایش خواهد کرد .

 

  • اگر صرفا برای لذت بردن و تفریح به دنبال خرید سلاح هستید باید بگویم شما نیاز به مشاوره خرید سلاح ندارید تنها نیاز شما لیست قیمت ها و تصاویر سلاح های مختلف هستند ، گزینه صحیح خرید شما همان سلاح زیبایی است که با بودجه شما سازگاری دارد و در مورد زیبایی تنها نظر شماست که اهمیت دارد .
  • در صورتی که شما نیز با علاقمندی به تک تیراندازی و تیراندازی لانگ رنج تصمیم به خرید و کسب تجربه گرفته اید باید در مورد رشته های لانگ رنج بنچ رست اطلاعات بیشتری کسب کنید همینطور نسبت به تشابهات رشته فیلدتارگت با تک تیراندازی (بدلیل کار با دوربین و مسافت یابی با دوربین)
  • اگر شکار یا دفع آفات هدف شما برای تیراندازیست باید بدانید که 16 ژول قدرت می تواند برای شکار پرندگان کوچک و متوسط تا 50 متر کافی باشد و قدرت های بیشتر تا 40 ژول می توانند اثر گذاری باد را روی پرتابه کمتر کنند و به شما اجازه دهند که به شکار تا 80 و 100 متر هم فکر کنید (البته برای حیوانات متوسط ) اما تصور نکنید که اگر سلاحتان مثلا 100 ژول قدرت داشته باشد می توانید به برد سلاح های گلوله زن نزدیک شوید یا گروپ های بسیار دقیقی در مسافت های بالای 75 متر تا 150 متر یا بیشتر بگیرید . بدون شک تیراندازان مدعی در این مسافت ها از حضور در رقابت های عادلانه و در حضور دیگران امتناع می ورزند و این نکته را بارها در سالهای اخیر دیده ایم .
  • نکته بسیار مهم این است که شما برای تیراندازی با تفنگ های بادی تنها زمانی به قدرت بالای 40 ژول نیاز خواهید داشت که از مشاهده اثر آن روی اجسام لذت ببرید و از کاهش دقت سلاح خود در افزایش قدرت مطلع باشید ، افزایش قدرت شما را  به پرتابه سنگینتر و احتمالا به کالیبر بزرگتری نیازمند خواهد کرد تا دقت را فدای قدرت نکنید .
  • خرید سلاح های با کیفیت تر می توانند از دلزدگی شما در بلند مدت جلوگیری کنند و ارتباط عاطفی بین شما و سلاحتان را با گذر زمان افزایش دهند .
  • اطمینان پیدا کنید که علاقه ای به داشتن یک سلاح فنری با کیفیت بجای PCP های درجه 3 بازار ندارید (احتمالا به دلیل قدرت) اما بدانید که سلاح های فنری هستند که در مسافت های کمتر از 50 متر از برخی PCP ها دقیقتر تیراندازی می کنند و ظاهر بسیار زیبا و با کیفیتی دارند (اگر از داشتن تفنگ بادی فنری خجالت می کشید شما هنوز پختگی کافی برای خرید صحیح را ندارید و بهتر است تسلیم توصیه های تیراندازان با تجربه تر باشید .