مطالب آموزشی

اگر می خواهید در مورد ساخت یک میز تیراندازی مناسب بیشتر بدانید این مقاله را حتما مطالعه کنید .

آموزش تیراندازی به کودکان و نوجوانان نیازمند به آگاهی از ضرورت ها و فوایدی است که در این مقاله با آنها آشنا می شوید.

گزارشی از بررسی و پتانسیل‌های مهم‌ترین تفنگ بادی جدید دی‌استیت

این مقاله به چگونگی تاثیر چگالی هوا در تیراندازی می پردازد

مقدمه ای بر تفنگ بادی از منظر فیزیک

در این مقاله با هیستوری کمپانی Air Arms‌انگلیس آشنا می شوید

در این مقاله با موارد مدیریت صحیح زمان ، مکان ، میز و تیرانداز جهت رسیدن به نتایج بهتر در تیراندازی آشنا می شوید

نرم افزار تی دی اس با استفاده از تصاویر اسکن سیبل ها می تواند گروپ ها را اندازه گیری و آنالیز نماید

تیراندازان همواره برای تست دقت سلاح - ساچمه یا مهارت خود اقدام به گروپ گیری می کنند و هر چه گروپ کوچکتری حاصل شود آن را نشانه مثبتی از تست خود می دانند . گروپ گیری و اتکا و استناد به آن قواعدی دارد که در این مقاله به آنها می پردازیم

تفنگ های بادی دی استیت در تکنولوژی و طراحی و ... تفاوت هایی با برند های دیگر تولیدکننده تفنگ های بادی دارند که مقاله زیر به استناد سایت منبع (Daystate ) به آن می پردازد.

در این مقاله با اهمیت ارتعاش لوله و تاثیر آن در دقت تفنگ های بادی آشنا می شوید

در مقاله زیر با اهمیت سرعت واکنش در تفنگ های بادی آشنا می شویم و تاثیر ماشه های الکترونیکی در بالا رفتن سرعت واکنش و علت تاثیر آن بر دقت سلاح مطالبی را مطالعه خواهید نمود .

تقریبا همه تیراندازان برای تهیه تصاویر زیبا از خود و تجهیزات تیراندازی ابراز علاقه می کنند ، در مقاله زیر اصول و روش های تهیه تصاویر زیبا با موضوع تیراندازی را می خوانید .

در این مقاله با چگونگی تنظیم تورت ویندیج برای تیراندازی در باد آشنا می شویم

کاربرد ها و تفاوت های آپشن های مختلف تورت دوربین برای بسیاری از تیراندازان مجهول است در این مقاله سعی می کنیم به این کاربرد ها و تفاوت هایشان بپردازیم

بادخوانی و استفاده از رقص روبان ها و پرچم های بادنما در مسابقات بنچ رست و بطور کلی تیراندازی در فضای باز اهمیت بسیار زیادی دارد و مهارت در سنجش صحیح باد می تواند برگ برنده مهمی برای پیروزی در رقابت ها باشد

نظافت دوربین تفنگ و بصورت کلی لوازم اپتیکی بخصوص در زمان استفاده در فضای باز به نقطه ای از آلودگی می رسند که نظافت و تمیزکاری عدسی آنها ضروری به نظر می رسد

فاصله‌ی راحتی چشم چیست و چه تأثیری در عملکرد دوربین‌های تفنگی، تک‌چشمی و فاصله‌یاب‌ها دارد؟

تیراندازانی که راست دست هستند و چشم غالب آنها چشم چپ است (یا برعکس) همواره برای تیراندازی دقیق و راحت دچار مشکلاتی هستند در این مقاله با اهمیت این موضوع و چگونگی برخورد با آن بیشتر آشنا می شویم

در این مقاله با ضرورت های شخصی سازی قنداق و تاثیرات مثبت آن و چگونگی انجام آن آشنا می شویم

تیراندازان حرفه ای که تیراندازی دقیق انجام می دهند مانند تیراندازان بنچ رست به تناسب ساچمه یا گلوله با لوله سلاح اهمیت ویژه ای می دهند . در این مقاله درخصوص دلایل اهمیت این تناسب و لزوم آن صحبت می کنیم

پروفسور مایک رایت توضیحیاتی فنی درباره‌ی ضریب بالستیک و تأثیر آن روی ساچمه ارائه می‌دهد

در این مقاله با استفاده از روش جیمسون در رژیم جریان تراصوتی روی سه ساچمه تفنگ بادی، حل عددی معادلات ناویر-استوکس بررسی می‌شود.

مقاله تیراندازی : تفنگ بادی توماس (THOMAS AIR) یکی از سلاح های بسیار دقیق و طراحی شده به صورت تخصصی برای رشته بنچ رست و فیلدتارگت می باشد که توسط آقای michael niksch امریکایی ساخته می شود .

کوتینگ لایه های بسیار ظریف و نازکی است که با تکنولوژی خاص و پیشرفته ای روی سطح عدسی ایجاد می شود

چه تفنگ بادی بخرم؟ این سوال بسیاری از تیراندازان علاقمند به تفنگ های بادیست که برای خرید درست در ابتدای راه دچار سردرگمی می شوند

مقاله تیراندازی : تیراندازان با تجربه نظریه عمومی انحراف ناشی از باد در تیراندازی را به‌خوبی می‌دانند. در اینجا می‌توانید نکاتی را که حرفه‌ای‌ها از تجربیات عملی خود آموخته‌اند مطالعه کنید.

مقاله تیراندازی : تیراندازی دقیق با چشم انسان آغاز و به پایان می‌رسد. شما تنها می‌توانید چیزی را هدف قرار دهید که توان دیدنش را دشاته باشید. در صورت عدم‌استفاده از محافظ خوب برای چشم در زمان رفتن به میدان تیراندازی و/یا به دست گرفت اسلحه‌ی گرم حرفه‌ی شما به عنوان تیرانداز چندان به طول نخواهد انجامید.

مؤلفه‌های زیادی در هنگام تیراندازی نقش ایفا می‌کنند. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های حائز توجه، میدان دید شما است. همان‌طور که بسیاری می‌دانند، ابزار مورد استفاده فرد بسیار مهم است، اما از آن مهم‌تر چگونگی دیدن هدف توسط تیرانداز است که می‌تواند دقت تیراندازی را به طور چشمگیری تحت تأثیر قرار دهد. اینکه شما با یک چشم شلیک می‌کنید یا با دو چشم اهمیت بسیاری بسته به موفقیت شما دارد.

در این مقاله به امواج ناگهانی ناشی از شکست دیوار صوتی و آشنایی با اصطلاحات در این زمینه می پردازیم

کوتاهی و بلندی لوله از موارد مهم و تاثیر گذار در دقت سلاح است که مورد برداشت ها و تحلیل های مختلف و باعث شایع شدن برخی اشتباهات در بین تیراندازان می شود در این مقاله به بررسی این مورد پرداخته می شود.

مفهوم کدهای پشت قوطی ساچمه JSB و Air Arms

تیراندازان همواره یکی از توقعاتی که از سلاح خود دارند دقت است اما برای این فاکتور تعریف درستی وجود ندارد و بسیاری از سنجش ها با شاخص های غیر فنی و دور از واقعیات بررسی می شوند .

سلاح های فنری همچنان با حضور انواع سلاح های متنوع و بسیار دقیق PCP همچنان محبوبیت خود را حفظ و بازار استفاده خود را حفظ نموده اند این سلاح ها با مکانیزم ساده خود امکان تیون پذیری (تقویت دقت سلاح ) بالایی دارند و با کمی تغییرات با ابزار و روش اصولی می توان دقت این سلاح ها را ارتقاع داد

نظافت لوله سلاح به لحاظ نگهداری صحیح و همچنین بالا بردن آستانه دقتی سلاح بسیار حائز اهمیت است و تیراندازان از روش ها و مواد گوناگونی برای این امر استفاده می کنند و مباحث زیادی نیز در خصوص درستی یا نادرستی برخی از این عادات و روش ها مطرح است که در این مقاله سعی می کنیم به آنها بپردازیم

لرزش ها و حرکات موجی لوله سلاح که ناشی از عوامل مختلف و ارتعاش زا در سلاح و سلیک است در نتیجه تیراندازی های دقتی و مسابقاتی بسیار حائز اهمیت و توجه است .

برای علاقمندان به تفنگ های بادی در خرید سلاح همواره یک سوال بزرگ وجود داشته : تفنگ بادی کالیبر 4.5 یا 5.5 ؟

در مقاله زیر با نحوه امتیازدهی و نکات تجربی و فنی مربوط به آن آشنا می شوید

بررسی میزان گردش دورانی پرتابه پس از خروج لوله

پس از مرور مقالات تیراندازی در باد 1 و 2 نیاز دیده شد برای چیدمان بادنماها در بنچ رست ، نحوه رصد و زیر نظر داشتن تمام بادنماها ، شلیک به تارگت بدون نگاه کردن به دوربین و انتخاب زمان دقیق شلیک با حالت الگوی بادنما نیز مقاله ای آماده و تقدیم علاقمندان گردد . مطالب زیر توصیه هایی از تیراندازان مطرح بنچ رست در همین خصوص است .

همواره شناخت کافی از لوله سلاح ها و نوع ساچمه مناسب که حداکثر دقت را ارائه نماید یکی از دغدغه های بزرگ تیراندازان در هدف زنی دقیق است . این مقاله به صورت کلی به اهمیت ویژه سایز هد ساچمه در دقت تیراندازی می پردازد .

در این مقاله با اصول اولیه تیراندازی بنچ رست در ایجاد ثبات در تجهیزات و تکنیک ها آشنا می شویم .

در این مقاله با انواع ساچمه ها به لحاظ ظاهری و کاربرد آنها آشنا می شویم تادر ابتدای مسیر خود ضمن آشنایی با انواع ساچمه ها ، تمرکز بیشتری روی تست های تخصصی تر مانند اهمیت وزن ، ارتفاع ، قطر و ضخامت ساچمه داشته باشند .

پیش از مسابقه باید آگاهانه به خودتان یادآوری کنید که: اگر باد برای شما بد است، به همان اندازه برای دیگران نیز بد خواهد بود. باد به شما ضرر نمی رساند. فقط به تیراندازانی ضرر می رساند که از نظر روانشناختی تحت تأثیر آن قرار گیرند. در طول رقابت باید: • به اسلحه و پرچم های بادنمای خود اعتماد کنید. • از نگرانی برای تیراندازی¬های قبلی خودداری کنید. فقط از آنها بیاموزید و پیش بروید. • از هیجانات دور بمانید و خونسردی از هیجاناتی که باعث می شوند در تیراندازی عجله کنید، جلوگیری می کند. آرام باشید. منتظر وضعیت باد مورد نظر خود بمانید. خود را به یک تیراندازی نامطمئن متقاعد نکنید. • اگر خواست یا نیاز شما تیراندازی در وضعیت جدید است، به اهداف قلق¬گیری برگردید و محل اصابت را ثبت کنید. • تمرکز کامل خود را بر تیراندازی فعلی تان بگذارید. هر هیجانی (مثبت یا منفی) می تواند باعث کاهش تمرکز شما شود. • تنها تیراندازی کنید، تیراندازی های قبلی را بررسی کنید و از آنها بیاموزید و دوباره تیراندازی کنید. کاری کنید هر تیراندازی شما بهترین تیراندازی ممکن شما در این وضعیت باشد. • پذیرش وضعیت، خودداری از درگیر شدن هیجانی، و حفظ هدف¬گذاری صحیح شما را نیمی از راه پیش می برد و باد را به دوست شما تبدیل می کند.

مقاله که در ادامه می خوانید محصول جمع آوری مطالب و مقالات معتبر و تجربیات تیراندازان بزرگی است که به موضوع باد در تیراندازی به عنوان عامل تاثیر گذاری نگریسته اند که مقابله و مهار آن نیازبه پردازش توسط ذهنی قوی و کسب مهارت های بادخوانی و آنالیز پرچم ها و باد نماها دارد . مطالعه این مقاله می تواند یکی ازعلت های اعمال محدودیت های قدرت (ژول) در قوانین فدراسیون های جهانی بنچ رست و فیلد تارگت را توجیه و تیراندازان را در مهار یکی از مهمترین متغیر ها در تیراندازی out door یاری نماید.

معرفی دوربین weaver t36 برای بنچ رست

1- مقدمه راهنماي كاربر حاضر به شما در مورد نحوه استفاده از برنامه ترواسكور كمك مي¬كند. اين برنامه بسيار ابتدائي است و با يك يا دو بار استفاده از آن اعتماد به نفس لازم براي استفاده¬هاي آتي از آن را به دست مي¬آوريد. مقاومت در برابر تغيير ، رفتار طبيعي بني¬بشر است و طبيعي است كه در آغاز كار با اين برنامه نيز دو دل باشيد. مي¬توانم به شما اطمينان دهم كه بعد از چند بار استفاده از آن هرگز به گذشته نگاه نخواهيد كرد و اين برنامه، تنها برنامه مورد استفاده شما خواهد بود. تدوين اين برنامه و آزمايش¬هاي وسيع روي آن در آفريقاي جنوبي صورت گرفته است و در ادامه، كشور استراليا نيز در طول مسابقات قهرماني خود آن را آزمايش كرد و با موفقيت زياد در مسابقات قهرماني جهان 2015 در بريسبان از آن استفاده كرد. اين دستورالعمل به قسمت¬هاي منطقي كوچك¬تر خرد شده است و همه چيز را گام به گام توضيح مي¬دهد. نكته آخر اينكه، فلسفه ما اين است كه همچنان كه راه¬هاي بهتري را براي انجام كارها ياد مي¬گيريم و پيدا مي¬كنيم، آن¬ها را بين خودمان به اشتراك بگذاريم.

در این مبحث خدمت دوستان به قلم فرسایی در زمینه ماشه و مکانیسم آن در انواع تفنگهای بادی و PCP میپردازیم ، با توجه به اینکه ماشه یکی از حساس ترین بخشهای تفنگ بوده که در ایمنی سلاح و بکارگیری آن ، حتی در حصول نتیجه خروجی که دقت و اصابت به هدف میباشد نیز تاثیر گزار است.

در این مقاله نکاتی مختصر در خصوص آشنایی کلی با دوربین تفنگ بادی و اجزای آن و نکات حائز اهمیت در خرید دوربین را مطالعه خواهید نمود . مقدمه : تفنگ های بادی مفید و لذت بخش هستند برای تیراندازی صحیح شما نیاز دارید اطمینان حاصل کنید که شلیکتان به هدف خورده است یا نه ، اما اگر اسلحه خود را برای شکار یا دفع آفات استفاده می کنید و بدنبال رقابت و تیراندازی حرفه ای و دقیق نیستید موضوع ممکن است کمی متفاوت باشد . هر تیرانداز که تصمیم دارد در رقابت ها شرکت کند و بطور کلی مسیر یادگیری و پیشرفت را طی نماید به یک دوربین تفنگ بادی نیاز دارید که دقیق و واضح و با کیفیت باشد و برای یک خرید موفق نیاز به شناخت نیازمندی های خود و تفاوت های موجود در انواع دوربین دارید.